Strona startowa serwisu

Galeria 2023/2024

Dzień Kobiet

8 marca uczciliśmy święto wszystkich Pań poprzez część artystyczną przedstawioną przez męski zespół wsparty przez Koleżanki z klasy siódmej w rolach prezentujących niezastępowalność Kobiet. Potwierdza się stare porzekadło że "z Kobietami wielka bieda, lecz bez Kobiet żyć się nie da." Nawet na scenie w krótkim przedstawieniu.

Kuliminacją wydarzenia było wręczenie Paniom drobnych upominków, za które jak również za przedstawienie i uświęcenie tego ważnego dnia podziękowała Pani Dyrektor organizatorom - panu S. Targońskiemu - opiekunowi samorządu uczniowskiemu, Pani Renacie Łukasiewicz z panem Waldkiem za oprawę muzyczną i nagłosnienie które tym razem nie płatało figli. Może dlatego że kolumna głośnikowa jest kobietą :)

Wszystkiego najlepszego kochane Panie, żyjcie nam jak najdłużej, bądźcie przy nas jako córki, koleżanki, dziewczyny, panny, partnerki, żony, matki, babcie... niech wam zdrowie służy jak najdłużej a dobry humor nie opuszcza, finanse się bez problemów dopinają, marzenia spełniają i ... bądźcie dla nas dobre. Nie tylko na wiosnę.

Zabawa karnawałowa 2024

NIECH ŻYJE BAL!!!

W czwartek 25 stycznia po lekcjach uczniowska społeczność bawiła się na zorganizowanej przez samorząd uczniowski zabawie karnawałowej

Były tańce, konkursy z nagrodami, w klasach poczęstunek przygotowany przez rodziców - doskonałe warunki do świetnej zabawy nad czym czuwał z dużym zaangażowaniem pan Stanisław T. - opiekun samorządu wspierany przez grono dyżurujących nauczycieli i rodziców. Zabawa była przednia, a to nie koniec przyjemności. Jeszcze dwa tygodnie ferii

Udanego wypoczynku

Jasełka 2023

23 grudnia mieliśmy możliwość obejrzenia wystawionych przez uczniów naszej szkoły jasełek bożonarodzeniowych. Urokliwe przedstawienie narodzin Pana Jezusa stworzyło świąteczny nastrój wzmacniany przez wspólne śpiewanie kolęd w czasie przedstawienia

Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim wesołych spokojnych i bezpiecznych świąt

Narodowe Święto Niepodległości

Uroczystość szkolna odbyła się 10 listopada. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy odśpiewaliśmy Hymn Polski o godzinnie 11:11. Wysłuchaliśmy wzruszającej części artystycznej ukazującej rys historyczny czasu rozbiorów i odzyskania niepodległości.

Wykonawcy z klas IV-VIII zostali przygotowani przez panie - Katarzynę Karabelę-Wolińską i Renatę Łukasiewicz przy wsparciu pana Andrzeja Fuszary. Wykonawcom i ich opiekunom w imieniu społeczności szkolnej podziękowała pani Elżbieta Kowalczyk


Dzień Edukacji Narodowej

Uroczystość szkolna 13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wszystkim pracownikom oświaty dużo zdrowia szacunku zrozumienia oraz wsparcia w pracy dydaktyczno wychowawczej.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2023-2024

Kolejny rok szkolny przed nami. Rozpoczęliśmy przejściem z pocztem sztandarowym na mszę świętą do naszego kościoła parafialnego. Po mszy pani dyrektor poprowadziła spotkanie inauguracyjne w hali sportowej. Przedstawicielem organu prowadzącego na spotkaniu był pan Roman Adamczyk, Przewodniczący Rady Gminy Michów.
Po części ogólnej dzieci udały się na spotkanie z wychowawcami w swoich klasachUroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Pożegnaliśmy się z klasą pana Stanisława Targońskiego która zakończyła naukę w naszej szkole. Pani dyrektor wręczyła nagrody wyróżniajacym się uczniom gratulując jednocześnie im wysokich wyników.

Uroczystość uświetnili swoim udziałem pan Roman Adamczyk - Przewodniczączy Rady Gminy Michów oraz Pan Artur Karpiński - Sekretarz Gminy Michów.


232 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

232 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczciły uczennice i uczniowie naszej szkoły przedstawiając montaż słowno-muzyczny poświęcony temu doniosłemu wydarzeniu w piątek 28 kwietnia. Uroczystość przygotowały panie R. Łukasiewicz i A. Rola.


Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w Minipiłce Nożnej Dziewcząt

W Leszkowicach 25 kwietnia 2023 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w Minipiłce Nożnej Dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiło 10 zespołów, w tym Nasza ekipa „SP Rudno”. Drużyny podzielono na 2 grupy. Zespoły z pierwszych miejsc w grupie walczyły o Mistrzostwo w rundzie finałowej a drużyny z drugich miejsc zagrały mecz o III miejsce.

Mecz o III miejsce:
SP Leszkowice 0:0 (2:1) SP Rudno
Mecz o I miejsce:
SP Łucka 0:0 (2:1) SP Serniki

Klasyfikacja końcowa:
IV miejsce: SP Rudno
III miejsce: SP Leszkowice
II miejsce: SP Serniki
I miejsce: SP Łucka

Dziewczęta z zespołu SP Rudno po emocjonującym i wyrównanym meczu o III miejsce przegrały po rzutach karnych i ostatecznie zajęły 4 miejsce na 10 drużyn co jest dużym sukcesem Naszych uczennic. Drużyna wystąpiła w składzie: Julia Janczak, Ewa Żeleźnik, Kinga Kowalska, Oliwia Aftyka, Natalia Karasek, Oliwia Kowalewska, Gabriela Musiejuk, Daria Kowalska. Opiekunem zespołu był Michał Litwinek.


Dzień Ziemi. Dzień Matki Ziemi - 22 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2009 roku z inicjatywy Boliwii. Rezolucja ONZ uznała, że Ziemia i jej naturalne środowisko jest domem dla ludzi i wszystkich gatunków przyrody. Podstawowym dążeniem obchodów święta jest promowanie harmonii między ludźmi a Ziemią. Określenie „Matka Ziemia” odnosi się do wspólnego życia człowieka i innych żywych stworzeń na naszej planecie. Głównym celem Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi jest przybliżanie społeczeństwu problematyki związanej z działalnością człowieka a ingerencją w naturalne środowisko.
Pierwsze oficjalne obchody odbyły się 22 kwietnia 2010 roku. Organizacje święta wspomaga Program Organizacji Narodów Zjednoczonych, który dąży do poprawy jakości życia lokalnych rolników poprzez propagowanie zasad zrównoważonego rolnictwa.
A w jaki sposób można obchodzić ten dzień? Wystarczy, aby każdy w miarę możliwości zmienił swoje codziennie przyzwyczajenia i zwrócił szczególną uwagę na potrzeby środowiska naturalnego. Segregowanie śmieci, oszczędzanie wody, paliw i energii, zwiększona aktywność ruchowa, czy ograniczenie produkcji śmieci przyczyniają się do indywidualnego dbania o naszą „Matkę Ziemię”. Życie w eko-stylu jest nie tylko modne na całym świecie, ale przede wszystkim bardzo pożyteczne. Wpajanie odpowiednich nawyków i zmienianie starych przyzwyczajeń z czasem doprowadzi do ochrony przyrody dla przyszłych pokoleń. Człowiek wraz z całą fauną i florą tworzą całość ekosystemu, a bez naszej „Matki Ziemi” nie moglibyśmy istnieć.


1057 Rocznica Chrztu Mieszka I

Książę Mieszko I został ochrzczony prawdopodobnie w Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r. Znaleziska archeologiczne sugerują, że chrzest mógł się odbyć na Wyspie Ostrów Lednicki, blisko grodu gnieźnieńskiego.

„W celu upamiętnienia chrztu Polski, datowanego na 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego, ustanawia się dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski” – głosi ustawa przyjęta przez Sejm 22 lutego 2019 r.

Uczennice naszej szkoły pod opieką p. Andrzeja Fuszary przedstawiły informacje podkreślające wagę i historyczne konsekwencje tego wydarzenia


Dzień Kobiet

Uczniowie naszej szkoły przy wsparciu swoich koleżanek zaprezentowali żartobliwe przedstawienie o kobietach. wszystkim Paniom życzymy:

Wszystkiego najlepszego,
Radości, szczęścia moc,
Słoneczka wesołego, Snów pięknych co noc!
Śpiewając, idź przez życie,
Rozkwitaj jak ten kwiat
Przy dobrym apetycie
I w zdrowiu sto lat! Pieniądze szczęścia nie dają? Być może
Lecz kufereczek stóweczek daj Boże!
Wakacji w Złotym Brzegu, Podróży morskiej też,
Wszystkiego najlepszego, Wszystkiego, czego chcesz!
Wszystkiego najlepszego,
Radości, szczęścia moc,
Słoneczka wesołego,
Snów pięknych co noc!
Roboty nie za wiele - Ot, by przeleciał czas!
W tygodniu trzy niedziele
To norma w sam raz!
Pieniądze szczęścia nie dają?
Być może! Lecz kufereczek stóweczek daj Boże!
Segmentu rodzinnego I czterech kółek też!
Wszystkiego najlepszego,
Wszystkiego, czego chcesz!

A artystyczną formę tym życzeniom nadali uczniowie naszej szkoły (oczywiście wsparci talentem swoich koleżanek) występując przed szkolną społecznością. Kabarecik o przywarach pań pokaz mody - szpileczki to prawdziwe wyzwanie dla męskich stóp - wiersze i oczywiście kwiaty, wybrali panowie S. Targoński i J. Goździcki jako opiekunowie całego przedsięwzięcia.

Organizatorom i artystom podziękowała za pamięć i miłą rozrywkę pani dyrektor w imieniu własnym i innych pań


Bal Karnawałowy - oddział przedszkolny oraz klasy I-III

Jak co roku w okresie karnawału uczennice i uczniowie naszej szkoły oddają się beztroskiej zabawie....

Tak bawili się 9 lutego 2023 roku :)


Jasełka 2022

Jak co roku w okresie przedświątecznym uczennice i uczniowie naszej szkoły mają okazję obejrzeć jasełka czyli widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich.


Wycieczka do Sandomierza. Na spotkanie z księdzem Mateuszem

Nie, nie spotkaliśmy go. Ale była zabawa w zbrojowni rycerskiej, spacer po mieście i muzeum bombek. Nie tylko choinkowychMikołajki, Mikołajki

Wizyta św. Mikołaja z wielkim workiem prezentów zawsze wzbudza dużo emocji i rozbudza ciekawość - co mi tym razem przyniesie?


Nick Viktoria - spektakl profilaktyczny o uzależnieniu od internetu...

...i zgubnych tego skutkach :(. 1 grudnia w naszej szkole...


Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie 2022

.

W dniu 9 listopada 2022 roku reprezentacje dziewcząt i chłopców z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Rudnie wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu Lubartowskiego w Badmintonie. Zawody odbyły się w SP 1 w Lubartowie. Drużyna dziewcząt w składzie: Kinga Kowalska, Natalia Stanisławska i Julia Piątek zajęła III miejsce. Drużyna chłopców również stanęła na najniższym stopniu podium, naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Smaga, Michał Kułak i Konrad Wójtowicz. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach. Opiekunem naszych zawodników był p. Michał Litwinek.


Memoriał Grażyny Marzec 2022

W dniu 05 listopada 2022 roku w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Rudnie odbyła się XII edycja Memoriału Grażyny Marzec w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 30 zawodników i zawodniczek. Rywalizację przeprowadzono w siedmiu kategoriach: 4 chłopców i mężczyzn, 2 dziewcząt i kobiet oraz w kategorii OPEN. Na turnieju tradycyjnie pojawiła się najbliższa rodzina pani Grażyny.

Turniej otworzyli: dyrektor SP w Rudnie pani Elżbieta Chomicka, pomysłodawca turnieju, siostrzeniec Grażyny Marzec pan Wojciech Wojciechowski oraz prezes GLKS Michów pan Waldemar Wójtowicz. Organizatorzy przygotowali pamiątkową galerię zdjęć pani Marzec, historię jej pracy w rudzieńskiej szkole oraz baner z nazwiskiem byłej nauczycielki wychowania fizycznego.

Oto wyniki końcowe poszczególnych kategorii:

Dziewczęta rocznik 2008 i młodsze:
I miejsce – Weronika Pudlak
II miejsce – Patrycja Michalak
III miejsce – Patrycja Aftyka

Kobiety rocznik 2007 i starsze:
I miejsce – Barbara Wałach
II miejsce – Anna Gontarczyk
III miejsce – Magdalena Komsta

Chłopcy rocznik 2008 i młodsi:
I miejsce – Albert Lipski
II miejsce – Marcin Rozwadowski
III miejsce – Oliwier Siwek

Mężczyźni roczniki 2007-1993:
I miejsce – Piotr Bocian
II miejsce – Jacek Drzewiecki
III miejsce – Tomasz Muzyka

Mężczyźni roczniki 1992-1973:
I miejsce – Michał Karpiński
II miejsce – Wojciech Wojciechowski
III miejsce – Piotr Komsta

Mężczyźni OLDBOY 1972 i starsi:
I miejsce – Mariusz Baranowski
II miejsce – Waldemar Wójtowicz
III miejsce – Andrzej Adamczyk

OPEN:

I miejsce – Piotr Bocian
II miejsce – Wojciech Wojciechowski
III miejsce – Mariusz Baranowski

Zawodnicy sklasyfikowani na podium otrzymali puchary, medale i dyplomy a dla wszystkich uczestników wręczane były pamiątkowe długopisy z Memoriału. Organizatorami i fundatorami turnieju byli: GLKS Michów, GKRPA w Michowie oraz Szkoła Podstawowa w Rudnie.

(przygotował Michał Litwinek)

Święto Niepodległosci 2022

Gminne obchody Święta Niepodległości w naszej szkoleDzień edukacji w naszej szkole
14 października 2022

W piątej 14 października tegoroczni pierwszoklasiści zaprezentowali swoje uczniowskie umiejętności w części artystycznej przygotowanej wspólnie z ich wychowawczynią, pania Ewą Targońską. Po występie pani dyrektor pasowała każdego pierwszaka na ucznia. Nowym uczniom gratulujemy a pani Ewie dziękujemy za przygotowanie dzieci do tej uroczystości


Wystawa upamiętniająca Janusza Korczaka
10 października 2022

od poniedziałku 10 października możemy oglądać wystawę poswięconą dzziałalności i osobie wybitnego człowieka -lekarza, publicysty, pisarza, wychowawcy, pedagoga, społecznika Janusza Korczaka. W tematykę wystawy wprowadził nas pan Mariusz Morawski przybliżając zebranym sylwetkę "starego doktora". Wystawa zawiera wiele cennych informacji o człowieku z którego wiedzy zawodowej wciąż korzystamy. Warto zatem chwilę przystanąć przy plakatach i przeczytać zawarte tam informacje oraz obejrzeć grafiki


Rozpoczęcie roku szkolnego

Kolejny rok szkolny przed nami. Rozpoczęliśmy przejściem z pocztem sztandarowym na mszę świętą.Po mszy pani dyrektor poprowadziła spotkanie inauguracyjne na sali sportowej. Przedstawicielem organu prowadzącego na spotkaniu był pan Roman Adamczyk Przewodniczący Rady Gminy Michów. W trakcie zebrania podziękowaliśmy za lata współpracy pani Teresie Adamskiej która przeszła na emeryturę. Kwiaty Drogiej Koleżance wręczyła delegacja samorządu szkolnego oraz panie z rady rodziców. Opuścili nas także inni pracownicy z wieloletnim stażem - pani Halina Zagólska i pan Henryk Szyszko. Dziękujemy Wam kochani! Dbajcie o siebie! I nie żegnajcie a do zobaczenia wkrótce!
Po części ogólnej dzieci udały się na spotkanie z wychowawcami w swoich klasach


Rok wcześniej...

>